Танилц: ХҮН-аас нэр дэвшигчид

2024-05-21
Нийтэлсэн: Админ
 1 мин унших

Т.САЙХАН

ХҮН-аас нэр дэвших 78 төлөөлөгчөө сонгосон талаар өчигдөр мэдээлсэн. Тус намын төлөөлөх зөвлөлийн хурал хоёр хэсэгтэй болсон. Тэгвэл хоёр дахь хэсэг хуралдаж, жагсаалтын нэр дэвшигчид тодорчээ.  

ХҮН намын жагсаалтад дараах хүмүүс нэр дэвшиж байна. Үүнд:

  1. Т.Доржханд- ХҮН намын дарга
  2. Л.Энхнасан- "Тахько" компанийн гүйцэтгэх захирал
  3. П.Ганзориг- ХҮН намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  4. Г.Уянгахишиг- Хуульч
  5. Б.Найдалаа- ХҮН намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
  6. Б.Мөнхсоёл- ХҮН намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
  7. Д.Гантулга- ХҮН намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
  8. Ц.Алтансор- ХҮН намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
  9. Ц.Тулга- Хот байгуулалт, хөгжлийн газрын дарга асан
  10. П.Минжмаа
  11. З.Лхагвадорж
  12. С.Айнагүл- ХҮН намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
  13. Д.Үүрцайх- ХҮН намын удирдах зөвлөлийн гишүүн
  14. А.Дөлгөөн- ХҮН намын хариуцлагын ерөнхий хорооны дарга
  15. Г.Жавхлантөгс-  Монгол дахь Америкийн худалдааны танхим /АмЧам Монгол/-ын Бодлого хариуцсан захирал Г.Жавхлантөгс
  16. О.Сийлэгмаа- Шүгэл үлээгч
  17. Л.Одсүрэн- Нийслэлийн ХҮН намын хорооны дарга
  18. О.Мөнгөнтуул
  19. Б.Ганболд
  20. Ө.Гэрэлт-Од
  21. Б.Болд-Эрдэнэ
  22. С.Лхамчимэг
  23. О.Батбаатар
  24. Э.Мөнхтуяа
  25. Ц.Эрдэнэбаатар
  26. П.Даваажаргал
  27. Э.Чулуунтогтох
  28. Б.Ичинхорлоо
  29. У.Үнэхүү
  30. Э.Бүжинлхам
  31. Б.Батжаргал
  32. Б.Оюунгэрэл
  33. О.Дүүрэнбилэг
  34. Ү.Номин
  35. Н.Батдорж
  36. Ц.Эрдэнэцэцэг
  37. Г.Бат-Эрдэнэ
  38. А.Наранхүү
  39. А.Отгонбаяр
  40. Э.Мөнхтуяа
  41. Д.Цогтгэрэл
  42. Г.Дөлгөөн
  43. Э.Батцолмон
  44. П.Буянжаргал
  45. Ц.Будхүү
  46. В.Данаасүрэн
  47. Л.Баатар
  48. Э.Золзаяа нар багтжээ.

Харин УИХ-ын сонгуулийн 1 дүгээр тойрогт,

О.Билгүүн, Д.Батмандах, Ү.Гантиг, П.Тамир, Б.Урангоо, Т.Булганмаа, Ч.Мөнх-Амгалан, Б.Бүтэмж, Г.Долгормаа

УИХ-ын сонгуулийн 2 дугаар тойрогт,

ХҮН: Х.Болор-Эрдэнэ, П.Өнөржаргал, Д.Буянбал, Г.баярмаа, С.Бямбаасүрэн, Б.Амараа, С.Соёмбо, Б.Энхзаяа, Б.Хан-Эрдэнэ, М.Бямбадорж

Гуравдугаар тойрогт, Б.Мухит, Ц.Цолмон, М.Болат

Дөрөвдүгээр тойрогт, Б.Мөнхболд, Т.Очирдарь, Б.Зундуй, М.Элбэгзаяа, Т.Гансүлд, Э.Энхчимэг, Ц.Энхбат, Э.Тунгалаг

Тавдугаар тойрогт, М.Очирбат, Г.Гантуяа, Ш.Бархасбадь, Ч.Цог-Эрдэнэ, Л.Жамбаа, Г.Отгонтуяа, Ш.Галам, Д.Бадамханд, М.Соёл, П.Ундрам

Зургадугаар тойрогт, Д.Энхбаяр, Л.Лхагвасүрэн, Д.Баярбилэг, А.Арвинжаргал, М.Буянзаяа, Р.Энхтуяа, У.Мягмархүү

Долдугаар тойрогт, Ж.Жамсрандорж, Ч.Урангуа, Ф.Зоригоо, А.Отгонбаяр

Наймдугаар тойрогт, П.Наранбаяр, О.Цэцэгбал, Г.Баттөмөр, Д.Батцэцэг, Б.Алимаа

Есдүгээр тойрогт, Ж.Золжаргал, Ш.Энхтуул, Т.Золбоот

Аравдугаар тойрогт, Ц.Эрдэнэбат, Д.Батсайхан, Р.Бадмаанямбуу

Арваннэгдүгээр тойрогт, Ш.Отгонтуяа, Ж.Төмөрхуяг, Г.Майцэцэг

Арванхоёрдугаар тойрогт, С.Санасэр, Б.Отгонтөгс, А.Мандахнаран

Арвангуравдугаар тойрогт, Б.Энхмаа, Б.Мөнхдөл тус тус нэр дэвшин өрсөлдөж байна.

Эх сурвалж:www.polit.mn

Г.Шижирбат ялна

Г.Шижирбат ялна

Уржигдар 18 цаг 08 мин
Төрийн тэргүүний төрсөн өдөр тохиож байна

Төрийн тэргүүний төрсөн өдөр тохиож байна

Уржигдар 15 цаг 52 мин
Ерөнхийлөгч М.Бадарчийн улсын арслан цолыг хураах зарлиг гаргажээ

М.Бадарчийн улсын арслан цолыг хураах ерөнхийлөгчийн зарлиг гарчээ

Уржигдар 15 цаг 12 мин
СЕХ: Гадаад дахь сонгогчдын бүртгэл маргааш дуусна

СЕХ: Гадаад дахь сонгогчдын бүртгэл маргааш дуусна

Уржигдар 15 цаг 07 мин
Говийн бүсийнхэн нэр дэвшигчтэйгээ цахимаар холбогдож, санал бодлоо илэрхийлээрэй

Говийн бүсийнхэн нэр дэвшигчтэйгээ цахимаар холбогдож, санал бодлоо илэрхийлээрэй

Уржигдар 13 цаг 59 мин
“СОНГОГЧ ТАНАА” гарын авлагыг хүлээн авна уу

Иргэдийн улс төрийн эрх, эрх чөлөөг хангаж, хамгаалах, сонгуулийн боло

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Украин дахь хямралын үеийн хүний эрхийн байдлын талаар

Украин нь ямар ч эргэлзээгүй ардчилсан улс гэсэн ойлголт Барууны мэдээллийн орон

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Дахин “давтагдашгүй” үндэсний үйлдвэрлэл

Нийслэлийн төв талбайд цагаан асрууд эгнүүлэн барьсан байх бөгөөд т

Уржигдар 06 цаг 00 мин
А.Энхбаяр: “Guyuk” метаверсээр дамжуулан түүх, өв соёлоо өвлүүлэн үлдээнэ

“Азийн инновац соёлын форум 2024” технологи, соёлын мэргэжилтнүүдийн

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Нэг тэрбум иргэний эрхийн төлөө монгол эмэгтэй

Нийгэм нь түүнийг бүрдүүлэгч төрөл бүрийн хүмүүсийн онцлог бүлгү

Уржигдар 06 цаг 00 мин