Танилц: МАН-аас нэр дэвших 126 нэр дэвшигч

2024-05-21
Нийтэлсэн: Админ
 2 мин унших

Т.САЙХАН

УИХ-ын сонгуулийн тухай хуулийн дагуу 2024 оны ээлжит сонгуульд оролцох нам, эвслүүд өчигдөр нэр дэвшигчдээ тодрууллаа. МАН дараах 126 хүнийг нэр дэвшүүлсэн байна. 

ЗГХЭГ-ын дарга Д.Амарбаясгалан хоёрдугаар тойрог буюу Говь-Алтай, Завхан, Увс, Ховд аймагт, УИХ-ын гишүүн П.Анужин 6-р тойрог буюу Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтийд нэр дэвшжээ. Харин нийслэлийн Засаг дарга асан Д.Сумъяабазар намын жагсаалт болон тойрогт нэр дэвшигчдийн дунд багтсангүй.

1-р тойрог 9 мандаттай (Архангай, Баянхонгор, Өвөрхангай)

  1. Батмөнхийн Батцэцэг
  2. Гочоогийн Ганболд
  3. Батсуурийн Даваадалай
  4. Гомбожавын Занданшатар
  5. Гүрсэдийн Сайханбаяр
  6. Дуламдоржийн Тогтохсүрэн
  7. Ганзоригийн Тэмүүлэн
  8. Аюушийн Цогцэцэг
  9. Содномын Чинзориг

2-р тойрог 10 мандаттай (Говь-Алтай, Завхан, Увс, Ховд)

  1. Дашзэвэгийн Амарбаясгалан
  2. Балжиннямын Баярсайхан
  3. Сандагийн Бямбацогт
  4. Энхбатын Болормаа
  5. Батжаргалын Заяабал
  6. Загджавын Мэндсайхан
  7. Чимэдийн Хүрэлбаатар
  8. Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг
  9. Баттогтохын Чойжилсүрэн
  10. Сэрээжавын Энхболд

3-р тойрог 3 мандаттай (Баян-Өлгий)

  1. Тилеуханы Аубакир
  2. Зулпайн Батырбек
  3. Хажекберын Жангабыл

4-р тойрог 8 мандаттай (Булган, Орхон, Хөвсгөл)

  1. Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ
  2. Жадамбын Бат-Эрдэнэ
  3. Дамбын Батлут
  4. Батсүхийн Баярмагнай
  5. Цэрэнпилийн Даваасүрэн
  6. Лхагвын Мөнхбаатар
  7. Доржсүрэнгийн Үүрийнтуяа
  8. Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан

5-р тойрог 10 мандаттай (Дархан-Уул, Сэлэнгэ, Төв)

  1. Жигжидийн Батжаргал
  2. Гонгорын Дамдинням
  3. Болдын Жавхлан
  4. Нацагдоржийн Лхагвадорж
  5. Сүрэнжавын Лүндэг
  6. Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор
  7. Буяагийн Тулга
  8. Чинбатын Ундрам
  9. Батчулууны Цогтгэрэл
  10. Жадамбын Энхбаяр

6-р тойрог 7 мандаттай (Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтий)

  1. Пүрэв-Очирын Анужин
  2. Мягмарсүрэнгийн Бадамсүрэн
  3. Мөнгөнцогийн Ганхүлэг
  4. Цагаанхүүгийн Идэрбат
  5. Ухнаагийн Отгонбаяр
  6. Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ
  7. Лхагвасүрэнгийн Соронзонболд

7-р тойрог 7 мандаттай (Говьсүмбэр, Дорноговь, Дундговь, Өмнөговь)

  1. Гомбодоржийн Батсуурь
  2. Борхүүгийн Дэлгэрсайхан
  3. Өлзийбаярын Золбаяр
  4. Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг
  5. Нанзадын Наранбаатар
  6. Батсүхийн Саранчимэг
  7. Төмөртогоогийн Энхтүвшин

8-р тойрог 5 мандаттай (Баянзүрх)

  1. Энхтайваны Бат-Амгалан
  2. Нацагийн Баянмөнх
  3. Хүрэлбаатарын Булгантуяа
  4. Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн
  5. Баттөмөрийн Энхбаяр

9-р тойрог 3 мандаттай (Баянгол)

  1. Жамбалын Ганбаатар
  2. Хассуурийн Ганхуяг
  3. Өлзий-Оршихын Сумъяабаатар

10-р тойрог 6 мандаттай (Сүхбаатар, Чингэлтэй)

  1. Отгоншарын Батнайрамдал
  2. Нацагдоржийн Батсүмбэрэл
  3. Ганзоригийн Дашням
  4. Мөнхөөгийн Оюунчимэг
  5. Ням-Осорын Учрал
  6. Дамдины Цогтбаатар

11-р тойрог 5 мандаттай (Сонгинохайрхан)

  1. Наранцэцэгийн Алтаншагай
  2. Энхбаярын Батшугар
  3. Чинбатын Номин
  4. Пүрэвжавын Сайнзориг 
  5. Нямдаваагийн Хүрэлбаатар

12-р тойрог 5 мандаттай (Хан-Уул)

  1. Жуковын Алдаржавхлан
  2. Тогтмолын Мөнхсайхан
  3. Лувсандашийн Нинжжамц

13-р тойрог 6 мандаттай (Багануур, Багахангай, Налайх)

  1. Сайнбуянгийн Амарсайхан
  2. Цэндийн Сандаг-Очир

Намын жагсаалтаар нэр дэвшигчид:

  1. Ганзоригийн Лувсанжамц
  2. Мөнхчулууны Энхцэцэг
  3. Чинбаатарын Анар
  4. Отгоны Саранчулуун
  5. Дүгэрийн Рэгдэл
  6. Даваасамбуугийн Ганмаа
  7. Сүхбаатарын Эрдэнэбат
  8. Мэндбаярын Мандхай
  9. Дашцэрэнгийн Энхтүвшин
  10. Болдын Уянга
  11. Жанчивын Галбадрах
  12. Аюушийн Ариунзаяа
  13. Баярмагнайн Баярбаатар
  14. Бадарчийн Хэрлэн
  15. Дуламын Бум-Очир
  16. Одсүрэнгийн Номинчимэг
  17. Сархадын Зулпхар
  18. Хүрэлбаатарын Баасанжаргал
  19. Ганболдын Ганбаяр
  20. Санжаагийн Мөнгөнчимэг
  21. Пүрэвсүрэнгийн Баттөр
  22. Баярсайханы Солонгоо
  23. Чоймаагийн Лодойравсал
  24. Нанзадын Баярчимэг
  25. Баасандаваагийн Дөлгөөн 
  26. Адьяажавын Адилбиш
  27. Сугаржавын Далхаасүрэн 
  28. Чулуунбаатарын Болортуяа
  29. Ганжавын Баярхүү
  30. Дагва-Очирын Бумдарь
  31. Дугараагийн Алтанхуяг
  32. Пүрэвсүрэнгийн Цолмон
  33. Түмэнбаярын Сайнжаргал
  34. Баярмагнайн Юмжирмаа
  35. Минжигдоржийн Найданхүү
  36. Алтайн Энхзул
  37. Пүрэвдагвын Бодьсайхан
  38. Бямбажавын Нандин-Эрдэнэ
  39. Түмэннастын Алтансүх
  40. Мавганцэрэнгийн Мөнхчулуун
  41. Мягмарсүрэнгийн Батзориг 
  42. Данзанбалжирын Энхжаргал
  43. Цолмонгийн Сүхбаатар 
  44. Хурцын Оюунцэцэг
  45. Чинболдын Энхболд
  46. Баасанжавын Гүнжинлхам
  47. Нэргүйн Жавхлан 
  48. Бибишийн Оюун-Эрдэнэ нарын нэрийг дэвшүүллээ. 

Эх сурвалж:www.polit.mn 

Г.Шижирбат ялна

Г.Шижирбат ялна

Уржигдар 18 цаг 08 мин
Төрийн тэргүүний төрсөн өдөр тохиож байна

Төрийн тэргүүний төрсөн өдөр тохиож байна

Уржигдар 15 цаг 52 мин
Ерөнхийлөгч М.Бадарчийн улсын арслан цолыг хураах зарлиг гаргажээ

М.Бадарчийн улсын арслан цолыг хураах ерөнхийлөгчийн зарлиг гарчээ

Уржигдар 15 цаг 12 мин
СЕХ: Гадаад дахь сонгогчдын бүртгэл маргааш дуусна

СЕХ: Гадаад дахь сонгогчдын бүртгэл маргааш дуусна

Уржигдар 15 цаг 07 мин
Говийн бүсийнхэн нэр дэвшигчтэйгээ цахимаар холбогдож, санал бодлоо илэрхийлээрэй

Говийн бүсийнхэн нэр дэвшигчтэйгээ цахимаар холбогдож, санал бодлоо илэрхийлээрэй

Уржигдар 13 цаг 59 мин
“СОНГОГЧ ТАНАА” гарын авлагыг хүлээн авна уу

Иргэдийн улс төрийн эрх, эрх чөлөөг хангаж, хамгаалах, сонгуулийн боло

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Украин дахь хямралын үеийн хүний эрхийн байдлын талаар

Украин нь ямар ч эргэлзээгүй ардчилсан улс гэсэн ойлголт Барууны мэдээллийн орон

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Дахин “давтагдашгүй” үндэсний үйлдвэрлэл

Нийслэлийн төв талбайд цагаан асрууд эгнүүлэн барьсан байх бөгөөд т

Уржигдар 06 цаг 00 мин
А.Энхбаяр: “Guyuk” метаверсээр дамжуулан түүх, өв соёлоо өвлүүлэн үлдээнэ

“Азийн инновац соёлын форум 2024” технологи, соёлын мэргэжилтнүүдийн

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Нэг тэрбум иргэний эрхийн төлөө монгол эмэгтэй

Нийгэм нь түүнийг бүрдүүлэгч төрөл бүрийн хүмүүсийн онцлог бүлгү

Уржигдар 06 цаг 00 мин