Танилц: МАН-ын жагсаалтад багтсан 48 нэр дэвшигч

2024-05-21
Нийтэлсэн: Админ
 1 мин унших

Т.САЙХАН

МАН-ын Бага хурлаас 2024 оны УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчдээ тодрууллаа. Намын жагсаалтад бичигдэх 48 хүний дотор УИХ, Засгийн газрын гишүүдээс хэнийг ч оруулаагүй байна. Харин нийгмийн төлөөллийг хангах үүднээс жагсаалтын эхний 15-д хөгжлийн бэрхшээлтэй иргэдийн төлөөлөл болон ахмад настан зэрэг нам бус хүнийг багтаажээ. Харин жагсаалтын 15-аас хойш МАН-ын залуучуудын байгууллагын төлөөллийг оруулсан байна.

Жагсаалтаас танилцуулбал, 

1. Архитектор, хот төлөвлөлтийн инженер Г.Лувсанжамц 

2. Доктор М.Энхцэцэг 

3. “Ондо” компанийн үүсгэн байгуулагч Ч.Анар

4. "Ахиллис монгол” ТББ-ын үүсгэн байгуулагч О.Саранчулуун 

5. ШУА-ийн Ерөнхийлөгч, академич Д.Рэгдэл

6. Харвардын Нийгмийн эрүүл мэндийн их сургуулийн багш Д.Ганмаа

7. МҮЭ-ийн холбооны ерөнхийлөгч С.Эрдэнэбат

8. Социал демократ эмэгтэйчүүдийн холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга М.Мандхай 

9. МҮХАҮТ-ын Ерөнхийлөгч Д.Энхтүвшин 

10. УУХҮ-ийн дэд сайд Б.Уянга

11. Шинэ Монгол эрдмийн хүрээлэнгийн ерөнхийлөгч Ж.Галбадрах 

12. МАН-ын нарийн бичгийн дарга А.Ариунзаяа 

13. МАН-ын хяналтын хорооны дарга Б.Баярбаатар 

14. Улс төр судлаач Б.Хэрлэн 

15. (Ерөнхийлөгчийн зөвлөх Д.Бум-Очир

16. Нийслэлийн Засаг даргын орлогч О.Номинчимэг 

17. ХНХ-ын дэд сайд С.Зулпхар 

18. Х.Баасанжаргал 

19. БШУ-ны дэд сайд  Г.Ганбаяр

20. Сангийн дэд сайд С.Мөнгөнчимэг

21. Соёлын дэд сайд П.Баттөр

22. ХЗДХ-ийн дэд сайд Б.Солонгоо

23. Ерөнхийлөгчийн зөвлөх Ч.Лодойравсал

 24. НИТХ-ын төлөөлөгч Н.Баярчимэг

25. Эдийн засагч Б.Дөлгөөн 

26. СДМЭХ-ны дэд ерөнхийлөгч А.Адилбиш 

27. УИХ дахь МАН-ын бүлгийн ажлын албаны дарга С.Далхаасүрэн 

28. Ерөнхий сайдын хэвлэлийн төлөөлөгч Ч.Болортуяа 

29. МАН-ын хэвлэл мэдээллийн газрын дарга Г.Баярхүү

30. МУИС-ийн багш, улс төр судлаач Д.Бумдарь 

31. МУГЖ, Соёлын элч Д.Алтанхуяг

32. П.Цолмон

33. Монголын төмөр зам ТӨХК-ийн төслийн удирдагч Т.Сайнжаргал

34. Б.Юмжирмаа

35.М.Найданхүү

36. А.Энхзул

37. П.Бодьсайхан

38. Б.Нандин-Эрдэнэ

39. Т.Алтансүх

40. М.Мөнхчулуун

41. М.Батзориг

42. Д.Энхжаргал

43. Ц.Сүхбаатар

44. Х.Оюунцэцэг

45. Ч.Энхболд

46. Б.Гүнжинлхам

47. Н.Жавхлан

48. Б.Оюун-Эрдэнэ нар бичигджээ. 

Эх сурвалж:www.polit.mn 

 

Г.Шижирбат ялна

Г.Шижирбат ялна

Уржигдар 18 цаг 08 мин
Төрийн тэргүүний төрсөн өдөр тохиож байна

Төрийн тэргүүний төрсөн өдөр тохиож байна

Уржигдар 15 цаг 52 мин
Ерөнхийлөгч М.Бадарчийн улсын арслан цолыг хураах зарлиг гаргажээ

М.Бадарчийн улсын арслан цолыг хураах ерөнхийлөгчийн зарлиг гарчээ

Уржигдар 15 цаг 12 мин
СЕХ: Гадаад дахь сонгогчдын бүртгэл маргааш дуусна

СЕХ: Гадаад дахь сонгогчдын бүртгэл маргааш дуусна

Уржигдар 15 цаг 07 мин
Говийн бүсийнхэн нэр дэвшигчтэйгээ цахимаар холбогдож, санал бодлоо илэрхийлээрэй

Говийн бүсийнхэн нэр дэвшигчтэйгээ цахимаар холбогдож, санал бодлоо илэрхийлээрэй

Уржигдар 13 цаг 59 мин
“СОНГОГЧ ТАНАА” гарын авлагыг хүлээн авна уу

Иргэдийн улс төрийн эрх, эрх чөлөөг хангаж, хамгаалах, сонгуулийн боло

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Украин дахь хямралын үеийн хүний эрхийн байдлын талаар

Украин нь ямар ч эргэлзээгүй ардчилсан улс гэсэн ойлголт Барууны мэдээллийн орон

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Дахин “давтагдашгүй” үндэсний үйлдвэрлэл

Нийслэлийн төв талбайд цагаан асрууд эгнүүлэн барьсан байх бөгөөд т

Уржигдар 06 цаг 00 мин
А.Энхбаяр: “Guyuk” метаверсээр дамжуулан түүх, өв соёлоо өвлүүлэн үлдээнэ

“Азийн инновац соёлын форум 2024” технологи, соёлын мэргэжилтнүүдийн

Уржигдар 06 цаг 00 мин
Нэг тэрбум иргэний эрхийн төлөө монгол эмэгтэй

Нийгэм нь түүнийг бүрдүүлэгч төрөл бүрийн хүмүүсийн онцлог бүлгү

Уржигдар 06 цаг 00 мин